Zikir Nedir?

 

Zikir yapanlar ikiye ayrılırlar:

a- Allâh'a yakîn için.

b- Cin denilen görünmez varlıklarla iletişim kurmak için.

Allâh'a yakîn için yapılan Allâh isimleri zikri, zaten beyni oluşturan bu isimlerin özelliklerini geliştirmek içindir. Esasen beyin, potansiyel olarak tüm Allâh isimlerinin açığa çıkacağı şekilde meydana gelmiştir. İnsandaki ilim, irade, kudret, algılama, değerlendirme, arınıp saflaşma, melekiyeti hissedip yaşama gibi özellikler; bunları oluşturan isimlerin beyinde belli miktarlarda her gün tekrarı ile gelişir artar. Bu konuda en önemli nokta, tekrar edilen sayının kişiye göre değişken ve yaklaşık bir sayıda olmasıdır. Mesela "Müriyd" ismi iradeyi güçlendirmek için çekilir, günlük 3600-4500 arası bir sayı, tecrübeme göre yeterlidir. Yüz eksik veya yüz elli fazlanın hiçbir zararı yoktur. Her yerde çekilebilir bu zikirler. "DUA ve ZİKİR" kitabında "Özel ve Genel Zikirler" bölümünde tavsiye ettiğim isimler, kişiye, inansa da inanmasa da devam etmesi hâlinde yarar sağlar.

Hüddam ilmi de denen cinlerle bağlantı kurmadaki Esmâ zikirleri veya çeşitli cin isimleri ise, ebced hesabına göre düzenlenmiş isimlerin spesifik sayılarına göre yapılır ve bu zikirlerin insan beyninde birtakım zararları oluşur. Bu uygulamada kesin olarak o sayılar kadar tekrarlanır isimler. Ne bir eksik ne bir fazla. Tenha bir yerde yalnızken uygulanır. Bu tarz zikir, FM radyoda mesela 98.6 MHz istasyonuna bağlanmak gibi bir cinnî frekansa bağlanmak amacıyla yapılır. 98.8 MHz veya 98.5 MHz'e geldiğinizde bağlanamazsınız o istasyona. Cinler de dalgaboyu bedenler olarak belirli frekanslara sahiptir ve o frekanstan aranırlar. Ama onlara bağlananlar çok çok büyük çoğunlukla onların yönetimine kaptırırlar kendilerini ve sonları kötü olur. Bu konuda detaylı bilgiyi 1970 yılında yazdığım "RUH İNSAN CİN" kitabında yazmıştım. Arzu edenler kitabı www.ahmedhulusi.org adresinden okuyabilir.

Sonuç olarak bilelim ki, Allâh'a yakîn yolu, ilim ve zikirden geçer. Detaylı bilgi, web sitemizdeki "DUA ve ZİKİR" kitabından alınabilir.

AHMED HULÛSİ

2014

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmed Hulusi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Eko Akdeniz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Eko Akdeniz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (553) 067 60 76
Reklam bilgi