AÜ'den 'Değişen Kimlikler' sergisi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Fotoğraf Bölümü son sınıf öğrencisi Özge Emir'in opera-bale sanatçılarının portrelerinden oluşan 'Değişen Kimlikler' isimli mezuniyet projesi sergisi yoğun ilgi gördü.

Haber albümü için resme tıklayın

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ( GSF) Fotoğraf Bölümü son sınıf öğrencisi Özge Emir'in opera-bale sanatçılarının portrelerinden oluşan 'Değişen Kimlikler' isimli mezuniyet projesi sergisi yoğun ilgi gördü.

Özge Emir'in fotoğraf sergisinin açılışını GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nafia Hanyaloğlu yaptı. 'Değişen Kimlikler' adlı sergideki fotoğraf çalışmalarını hayranlıkla inceleyen Dr. Hanyaloğlu, öğrencisi Özge Emir'e tam not verdi. Dr. Hanyalıoğlu, "Emir, çok heyecanlı, çok başarılı bir öğrencimiz. Ortaya çıkardığı eserlerin her biri övgüye değer çalışmalar. Mezuniyet sonrası da başarılarının devamını diliyorum. Yolu açık olsun" dedi.

Özge Emir, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının doğal hallerinin yanı sıra oyun ruhuna uygun, makyaj ve kostüm tercihleri ile farklılaşan hallerini fotoğrafladı. Emir, bu çalışmasına 'Değişen Kimlikler Projesi' adını verdi. Emir, "Proje fikrinin ortaya çıkmasından sonra beş ay boyunca; Antalya Devlet Opera ve Balesi'nce sahnelenen 'Çardaş Prensesi', 'Fındıkkıran', 'İstanbulname', ' Aida', 'Carmen', 'Afife', 'Şehrazat', 'Sihirli Dünya' ve 'Madam Butterfly' olmak üzere 9 temsilde sahne alan 60 sanatçının portrelerini çektim" diye konuştu.

Opera-bale sanatçılarının, GSF Fotoğraf Bölümü akademisyenleri ile öğrencilerinin de ilgisini gören sergide 70x100 cm ebatlarında 16 portre ve 20 kulis fotoğrafı yer alıyor.

13 Mayıs 2019 Antalya- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Eko Akdeniz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Eko Akdeniz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (553) 067 60 76
Reklam bilgi